Pomiar temperatury ciała w przypadku naturalnego planowania rodziny.
Zdrowie

Pomiar temperatury ciała w przypadku naturalnego planowania rodziny.

Naturalne planowanie rodziny to tradycyjny sposób na określenie dni płodnych i dni niepłodnych. W tym celu kobieta podczas cyklu miesiączkowego powinna obserwować swój organizm i zapisywać wnioski. Takiemu monitoringowi może podlegać przede wszystkim śluz i temperatura ciała. Warto jednak zaznaczyć, że aby obserwacje temperatury można było przeprowadzić w skuteczny sposób należy zakupić specjalny termometr tak zwany termometr owulacyjny.

Dlaczego pomiar temperatury ciała w przypadku naturalnego planowania rodziny jest tak ważny? O czym należy pamiętać dokonując takich pomiarów?

Dokonując regularnych pomiarów temperatury kobieta jest w stanie określić, które dni jej cyklu miesiączkowego są dniami płodnymi. Ma to duże znaczenie zarówno przy planowaniu ciąży, jak i w przypadku traktowania tej metody, jako naturalnego sposobu antykoncepcji. Należy, bowiem zaznaczyć, że temperatura ciała kobiety ulega zmianie w zależności od dnia cyklu owulacyjnego. Płodność kobiety jest największa w okresie owulacji. W tym czasie na skutek działania progesteronu podstawowa temperatura ciała kobiety jest wyższa niż zwykle. Jeżeli zdecydujemy się na naturalne planowanie rodziny to pamiętajmy, że w takim przypadku pomiaru temperatury należy dokonywać codziennie przy użyciu specjalnego urządzenia, jakim jest termometr owulacyjny. Taki termometr od termometrów tradycyjnych różni się tym, iż posiada mniejszy zakres pomiaru i dzięki temu daje dokładniejsze wyniki. Pamiętajmy także o tym, że nie bez znaczenia jest również pora dnia, w której dokonamy takiego pomiaru. Temperaturę powinnyśmy mierzyć rano bezpośrednio po przebudzeniu, najlepiej jeszcze przed wstaniem z łóżka. Należy także dodać, że do pomiaru najlepiej używać tego samego termometru i mierzyć temperaturę zawsze w tym samym miejscu. Do wyboru mamy pomiar rektalny, oralny lub waginalny.

Pomiar temperatury ciała w przypadku naturalnego planowania rodziny.

Jaki termometr owulacyjny warto wybrać?

Jeżeli jesteśmy zainteresowani naturalnym panowaniem rodziny musimy w wyposażyć się w dobrej jakość termometr owulacyjny. Ciekawą propozycje ma dla nas firma Geratherm. To właśnie w tej firmie możemy zakupić higieniczny i prosty w użyciu analogowy termometr owulacyjny Basal, który charakteryzuje się bardzo wysoką dokładnością pomiaru do +/-0,1 stopnia Celsjusza. Model ten posiada wieczystą gwarancje. Co ważne sprzedawany jest w zestawie z praktycznym etui do przechowywania oraz tabelą, dzięki której w szybki sposób będziemy mogli zinterpretować wynik pomiaru. Stosowanie takiego termometru jest jak najbardziej bezpieczne dla naszego zdrowia, nie posiada on, bowiem toksycznej rtęci. W termometrach analogowych marki Geratherm rtęć zastąpiona jest bezpieczną substancją o nazwie galinstan. Warto dodać, że sprzęt medyczny tej firmy cieszy się dużym uznaniem wśród pacjentów. Firma Geratherm stawia na wysoką jakość oraz korzysta z innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Jeżeli chodzi o produkty pomocne w naturalnym planowaniu rodziny to oprócz termometrów owulacyjnych możemy zakupić tu także skuteczne, dyskretne i proste w obsłudze testy płodności.

Zobacz więcej podobnych postów