Najbardziej zyskowne kursy
Biznes

Najbardziej zyskowne kursy

Tekst ten zostanie poświęcony temu jakie kursy i szkolenia są najbardziej opłacalne dla potencjalnych odbiorców. Ukazane zostaną wyniki z sondy, która określiła jednoznacznie, w które kursy warto inwestować swój czas i pieniądze. Wiedza ta przydaje się po to, by utrzymać obecną pracę, zwiększyć swoje kompetencje i wiedzę zawodową. Ważne, by wybierane kursy przydały się w życiu zawodowym oraz prywatnym.

Dane z przeprowadzonych sond

Osoby, które wzięły udział w sondzie w liczbie 241 odpowiedziały, że skorzystałyby z takich kursów jak: kurs na specjalistę mechaniki samochodowej (26%), kurs z projektowania wnętrz (18%), kurs pozyskiwania klienta w mediach społecznościowych (7%), kurs z leadership i przywództwa (6%), kurs instruktora sportu (6%), 5 % badanych wybrało kurs ze sztuki konwersacji, kurs z zarządzania konfliktem, kurs z krawiectwa i szycia, kurs z asertywności w praktyce oraz kurs z umiejętności wychowawczych, 4 % osób wybrało kurs na menagera zarządzającego biurem oraz kurs na specjalistę w zarządzaniu sportu. Najmniej osób wybrało kurs na planowanie kariery zawodowej. Najbardziej interesującym kursem dla 494 ankietowanych okazały się kurs z pozyskiwania nowych klientów, kurs z zarządzania firmą, kurs pracy z trudną młodzieżą, trening antystresowy, kurs z budowania autorytetu w pracy, kurs z zarządzania i rozwiązywania konfliktów i kurs z ochrony danych osobowych. Mniej interesującymi okazały się kursy z zarządzania strategicznego w sporcie, kurs jak rozmawiać z szefem, kurs z mobbingu w pracy, kurs Savoir-vivre, kurs z akwarystyki oraz kurs na Groomera – fryzjera psów. Niektóre osoby skorzystałyby jeszcze z kursu, związanego z terapeutyką zajęciową, kurs na promotora zdrowia i sportowego, kurs nutraceutyki i ziołolecznictwa, kursu z rehabilitacji ruchowej, rehabilitacji i fizjoterapii.

Najbardziej zyskowne kursy

Kursy doszkalające

Są one związane z progresją z obszarze zawodowym i prywatnym. Dzięki nim można nabyć nowe umiejętności, atrakcyjne certyfikaty oraz charakteryzują się nieustanną potrzebą doskonalenia zawodowego i nie tylko. Często wiedzę zdobytą na kursach można przełożyć w życiu prywatnym. Osoby, które brały udział w sondzie, w liczbie 754 określiły, że dla 39% badanych było to ich pierwsze szkolenie w życiu, dla 23% osób było to 2 lub 3 szkolenie oraz dla 38% było to 4 i więcej szkolenie, jakie odbyli.

 

Zobacz więcej podobnych postów