Aspekty prawne prowadzenia firmy w Krakowie
Biznes

Aspekty prawne prowadzenia firmy w Krakowie

Województwo małopolskie uznawane jest za jedno z najbardziej przyjaznych biznesowi województw w Polsce. Kraków jest niekwestionowanym liderem gospodarki w tym regionie. Jest to miasto, które posiada wiele sprawnie działających oraz innowacyjnych przedsiębiorstw. Można tu zaobserwować dynamiczny rozwój biznesu.

Otoczenie prawne firmy

Warunki prowadzenia firm w Polsce zależą w dużej mierze od prawnego i instytucjonalnego otoczenia biznesu. Duże przedsiębiorstwa zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów, którzy posiadają solidną wiedzę w zakresie prawa z naciskiem na obszary poświęcone biznesowi. Osoby te jednocześnie odznaczają się umiejętnościami menadżerskimi i wiedzą z zakresu ekonomii. Małe firmy natomiast często w swoim budżecie nie znajdują wystarczających środków finansowych na zatrudnienie pracowników zajmujących się sprawami typowo prawno- biznesowymi. Nie każdemu natomiast jest łatwo odnaleźć się w gąszczu przepisów oraz bardzo często zmieniających się regulacji prawnych. Dotyczy to przede wszystkim kwestii związanych z prawem pracy i prawem podatkowym oraz zamówieniami publicznymi. Częste zmiany legislacyjne, wahania rynkowe, a także zmiany kadrowe w instytucjach państwowych to czynniki mające znaczący wpływ na sprawność działania przede wszystkim małych i średnich przedsiębiorstw.

Internetowa strona Urzędu Miasta w Krakowie

Krakowscy urzędnicy starają się wspierać lokalne firmy w zmaganiach ze skomplikowanymi regulacjami prawnymi. Na stronie internetowej Urzędu Miasta w Krakowie w tym celu powstało nawet narzędzie nazwane „Wirtualnym Urzędnikiem”. Właściciele firm na stronie urzędu w tak zwanym punkcie obsługi przedsiębiorcy mogą w łatwy i czytelny sposób uzyskać wiele ważnych informacji związanych z prawnym funkcjonowaniem biznesu oraz wyszukać wiadomości, które są niezbędne przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Można tu również założyć własny profil zaufany oraz internetowo umówić się na wizytę w urzędzie. Stanowi to duże ułatwienie zwłaszcza dla małych przedsiębiorstw.

Aspekty prawne prowadzenia firmy w Krakowie

Zobacz więcej podobnych postów