Znane programy graficzne
Biznes

Znane programy graficzne

Umiejętność pracy w najbardziej cenionych programach graficznych jest potrzebna nie tylko grafikom, często potrzebna jest także osobom, pracującym w mediach społecznościowych, zajmujących się fotografią oraz innym, którzy chcą obrobić swoje zdjęcia.

Najlepszy program graficzny

Adobe Photoshop CC 2018 należy do grona najlepszych programów do obróbki zdjęć. Zwykle używa się go wyłącznie w tym celu. Program ten daje możliwość retuszu zdjęcia, modyfikacji wyglądu czy dokonania fotomontażu. Wzbogacony jest także w narzędzia, pozwalające projektować obrazy i grafiki od początku oraz posiada wtyczkę do edycji fotografii RAW. To program, który wymaga opłacenia oraz posiadania konta w chmurze Adobe. Program ten pozwala stworzyć efekt Vintage.

Znane programy graficzne

Inne programy graficzne

Do znanych programów należy GIMP. To darmowy edytor fotografii, który oprócz obróbki umożliwia stworzenie grafiki bitmapowej GIMP. Stanowi dobry zastępnik dla Photoshopa, gdyż korzystanie z niego nie wymaga opłaty. Posiada zaawansowane możliwości edycji, wiele filtrów i efektów, łatwy i czytelny wygląd oraz obsługuje warstwy i przezroczystości. Dzięki programowi łatwo można np. powiększyć usta. Często spotykanym programem jest Lightroom Classic CC. To program, z którego najczęściej korzystają fotografowie, ponieważ można w nim obrabiać większe ilości zdjęć. Można w nim odczytać i obrabiać zdjęcia w formacie RAW. Można w nim dokonywać sortowania i oceniania zdjęć. Nowa wersja programu wymaga uiszczenia opłaty. Za pośrednictwem tego programu można stworzyć obraz, uwzględniający np. jesienne barwy. Do popularnych przeglądarek fotografii i innych plików graficznych należy program IrfanView. To bardzo prosty i wygodny program, nie stanowiący trudności w obsłudze. Dzięki niemu łatwo można dokonać zmiany rozmiaru zdjęcia, zmienić nazwę pliku czy nałożyć znak wodny na daną fotografię. Możliwa w nim jest także prosta edycja zdjęć. Google także oferuje swym programem do przeglądania i katalogowania zdjęć. Jest nim program Picasa. Innym programem jest także CorelDRAW Graphics Suite 2018.

Zobacz więcej podobnych postów