Studia w Krakowie
Krakowskie

Studia w Krakowie

Wiele młodych ludzi myśląc o swej przyszłości zdecydowanych jest na studia Kraków. Nic dziwnego Kraków jest magicznym miastem. Słynie ze swego wyjątkowego klimatu i ogromu możliwości, jakie proponuje nie tylko turystom, ale także studentom czy osobom pracującym w Krakowie. Miasto tętni życiem, tworzy niespotykany charakter poprzez kompilację nowoczesności i dawnej tradycji, co z pewnością jest dużym atutem dla niejednego studenta.

Studia Kraków – dlaczego tutaj?

Kraków często nazywany jest ośrodkiem naukowym lub akademickim. Cieszy się renomą nie tylko w Polsce, ale także i na świecie. Głównie dzięki urozmaiconej ofercie edukacyjnej. Wybierając studia kraków każdy ma pewność, że z pewnością z ogromu ilości szkół wyższych wybierze coś odpowiedniego dla siebie. O czym świadczy liczba studentów co roku napływająca do miasta, którzy właśnie w Krakowie chcą rozwijać swoją wiedzę i umiejętności.

Kraków często wybierany jest także dlatego, że stanowi istotny punkt na mapie Europy pod kątem kulturalnym. Miasto słynne jest nie tylko z flagowych miejsc czy zabytków, ale także po przez swe teatry, kina, muzea, galerie i wiele innych instytucji powiązanych z kulturą i sztuką. W Krakowie co roku odbywają się różne festiwale, koncerty i targi znane na całym świecie, dlatego nie ma się co dziwić, że rzesza młodych osób decyduje się na studia właśnie w tym mieście.

Studia w Krakowie

Wyższa Szkoła Europejska im. Ks. Józefa Tischnera

To jedna z wielu szkół wyższych w Krakowie. Rekrutacja na następny semestr odbywa się już w kwietniu, więc to najwyższy czas, by zapoznać się z ofertą uczelni. W ofercie edukacyjnej szkoły znajdują się studia I i II stopnia, podyplomowe, różne szkolenia oraz studia doktoranckie.

Studia licencjackie

W ofercie edukacyjnej wyżej wspomnianej uczelni znajdują się między innymi studia licencjackie. Oferowane jest nauczanie na specjalistycznych kierunkach, które będą stanowiły pewną przyszłość na rynku pracy. Należą do nich Psychologia, Skandynawistyka: Studia Filologiczno-Biznesowe, Grafika Reklamowa i Multimedia, Lingwistyka Dla Biznesu oraz Business Linguistics.

Plan studiów został dokładnie dopasowany do wymogów współczesnego rynku pracy. Studia licencjackie rozwijają nie tylko umiejętności i doświadczenia, ale także za pośrednictwem praktycznego nauczania przygotowują do pracy zawodowej.

Studia magisterskie

Studia II stopnia przygotowują do pogłębienia wiedzy w zakresie filologii angielskiej. To bardzo oblegany kierunek, dzięki swemu niespotykanemu podejściu, który oparty jest przede wszystkim na praktyce oraz poważnym podejściu do nauki języków obcych, które są furtką do wielu sfer życia zawodowego. Uczelnia proponuje dwie specjalizacje tego kierunku: Komunikacja Międzykulturowa w Biznesie oraz Tłumaczenia Specjalistyczne. Szkoła znana jest z wyposażenia w specjalistyczne laboratorium tłumaczeń symultanicznych, które przygotowuje studentów praktycznie i profesjonalnie do rozwijania swych umiejętności językowych.

Studenci mają możliwość uczyć się pod skrzydłami wyspecjalizowanej kadry, w której niektórzy z nich, a głównie Native Speakerzy pochodzą z Wielkiej Brytanii, Kanady czy USA.

 

 

 

Zobacz więcej podobnych postów