Jakie są rodzaje tańca towarzyskiego?
Krakowskie

Jakie są rodzaje tańca towarzyskiego?

Trudno jest zliczyć wszystkie zalety tańca, ponieważ wpływa pozytywnie na wszystkie aspekty życia – zdrowie, kondycję, psychikę, kontakty międzyludzkie. Każdy rodzaj tańca przynosi ogromne pokłady radości, energia jest w ten pożytkowana w najlepszy sposób. Można także poznać wielu ludzi, którzy zostaną w naszym życiu na dłużej. Najczęściej jednak stawia się na taniec towarzyski, istnieją jego różne odmiany – z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Jakie są rodzaje tańca towarzyskiego?

Wybór rodzaju tańca towarzyskiego

Ostateczny wybór tańca towarzyskiego zależy oczywiście od oczekiwań i preferencji osoby udającej się na kurs. Jeśli to dopiero początek przygody z tańcem w ogólnym sensie, warto wybrać się na zajęcia z bardzo modną w ostatnim czasie zumbą. Podczas zajęć poznaje się poszczególne ruchy i figury, łatwiej wówczas ocenić, które bardziej przypadły do gustu, a którymi jesteśmy znacznie mniej zainteresowani. Taniec towarzyski Kraków w poszczególnych jego rodzajach wyróżnia się między innymi strojem. Inny bowiem jest dedykowany dla tanga, inny dla walca, a jeszcze inny dla foxtrota lub cza-czy – ubiorem podkreśla się często rangę danego tańca. Powinien być również wygodny i nie krępować ruchów, zdecydowanie nie sprawdzą się tutaj za ciasne części garderoby. Ale jak najbardziej wskazane są ubrania przylegające do ciała, ponieważ pozwalają one na znacznie lepsze koordynowanie postawy. Znacznie lepiej również widać wszystkie ewentualne błędy, których korygowania odpowiednio wcześnie jest bardzo ważne. Jeżeli natomiast chodzi o umiejętności, które ćwiczy się na wszystkich zajęciach tanecznych to oczywiście na pierwszy plan wysuwa się izolacja, czyli wprawianie w ruch jedynie wybranej części ciała. W tym samym czasie pozostałe są całkowicie unieruchomione. Można to wyćwiczyć jedynie regularnymi treningami.

Podział tańca towarzyskiego

Ogólnie rzecz biorąc taniec towarzyski Kraków dzielimy na standardowe, latynoamerykańskie i nowoczesne. Do pierwszej grupy zalicza się głównie tango, walc angielski, foxtrot, quickstep oraz walc wiedeński. W tych odmianach tańca pierwszoplanową rolę odgrywa właściwa technika każdego kroku, liczy się każdy krok. Wszystkie są z góry określone, tych rodzajów tańca nie interpretuje się dowolnie, lecz mają one swój jeden określony schemat. Poważny styl tych tańców podkreśla się strojami tancerzy. Panie występują w długich, zwiewnych sukniach i dostosowanych pantoflach na obcasach. Panowie natomiast zakładają frak i lakierki. W tańcach towarzyskich klasycznych wykonuje się mnóstwo mocnych i dynamicznych figur, jednak są one bardzo wyważone. Wyraża się poprze nie wiele emocji – w walcu miłości, natomiast w tangu rodzaj walki między partnerami tanecznymi. Taniec towarzyski Kraków latynoamerykański wyróżnia się z kolei zmysłowością, szybkość i dynamika wykonywania poszczególnych figur sprawia, iż na turniejach tanecznych takie wystąpienia robią ogromne wrażenie na zgromadzonej widowni. Trudno się temu dziwić, ponieważ w połączeniu z pięknymi strojami powstaje wyjątkowe przedstawienie.

Zobacz więcej podobnych postów