5 wyjątkowych atrakcji w Krakowie dla całej rodziny
Krakowskie

5 wyjątkowych atrakcji w Krakowie dla całej rodziny

Zastanawiasz się, co robić w Krakowie? Odkryj najlepsze miejsca dla całej rodziny. Dzieci mogą się tutaj dobrze bawić, nauczyć się nowych rzeczy i pysznie zjeść. Zaplanuj cudowną rodzinną wycieczkę, nie rujnując przy tym domowego budżetu. Stare Miasto znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Mieści się tu wiele eleganckich, dobrze zachowanych budynków. Kraków jest drugim co do wielkości miastem w Polsce. Jego historia sięga VII wieku.

Pracownia i Muzeum Witrażu

To wyjątkowe miejsce warto zwiedzić przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, jest to piękny secesyjny budynek z 1902 roku. Od samego początku pełni funkcję pracowni. Obecnie znajduje się tutaj także muzeum. Stworzono tu ponad 200 witraży.

W tym wyjątkowym miejscu możesz też spotkać samych artystów. Poznasz proces kształtowania i barwienia szkła. Jeśli chcesz, możesz zapisać się na warsztaty i stworzyć własny witraż. Wizyty w muzeum odbywają się wyłącznie z przewodnikiem.

Muzeum Flipperów

Automaty do gry w jednorękiego bandytę, nawet te wyglądające niesamowicie, nie są zabawne, jeśli nie możesz w nie zagrać. Możesz tutaj grać na prawie wszystkich maszynach. Nie potrzebujesz do tego moment. Muzeum jest interaktywne. Oferuje ponad 50 automatów do gry w pinball, wiele z nich jest tematycznych. Proponuje też gry zręcznościowe. Część “muzealną” wypełniają małe tabliczki opisowe. Wyjaśniają pochodzenie maszyny i kto ją zbudował. 

Rynek Podziemny

Zastanawiasz się, co robić w Krakowie z dzieckiem? Możecie się wybrać do Podziemnego Rynku. Znajduje się cztery metry pod słynnymi Sukiennicami. Archeolodzy znaleźli tutaj sieć fascynujących starych osad.

Efektowne muzeum liczy 4000 metrów kwadratowych. Oglądając multimedialne wystawy, możesz poznać wyjątkową historię stolicy Małopolski. Podziemny Rynek przedstawia starożytne praktyki pogrzebowe, życie w średniowiecznym Krakowie, folklor, ceramikę, przybory toaletowe, rzemiosło, handel, transport, walutę i odzież. Wszystko jest prezentowane w formie hologramów, lalek, interaktywnych ekranów dotykowych i filmów krótkometrażowych.

5 wyjątkowych atrakcji w Krakowie dla całej rodziny 

Planty

Dwadzieścia jeden tysięcy metrów kwadratowych rozciąga się w wąskim pasie między Starym Miastem a resztą miasta. Planty mają 3 km długości. Znajduje się tu wiele małych ogrodów, kwiatów, fontann, ładnych latarni, pomników i stawów. Drzewa rzucają na nie wspaniały cień. Dlatego można tutaj wspaniale odpocząć. Podczas spaceru warto zwrócić szczególną uwagę na Barbakan, Bramę Floriańską i fontannę „Fortepian Chopina”. 

5 wyjątkowych atrakcji w Krakowie dla całej rodziny 

ZOO

To urocze zoo założone w 1929 roku znajduje się w Lesie Wolskim. Na 17 hektarach zamieszkuje około 1500 zwierząt z ponad 260 gatunków (w tym 88 zagrożonych). Można tutaj zobaczyć m.in. hipopotamy karłowate, słonie, lwy morskie, pingwiny Humboldta, żyrafy, wielbłądy, wilki, flamingi. Można też podziwiać papugi, lemury, lamy, antylopy, osły i bażanty. 

Jeśli zgłodniejesz, możesz wybrać się do kawiarni. Większość odwiedzających łączy wycieczkę w zoo ze spacerem po lesie. Krakowskie zoo prowadzi również badania naukowe i działania ochronne.

Zobacz więcej podobnych postów