6 wskazówek, jak pisać artykuł na bloga
Biznes

6 wskazówek, jak pisać artykuł na bloga

Niezależnie od niszy i charakteru, każda firma może znacznie poprawić wyniki sprzedaży poprzez zbudowanie dobrze rozpoznawalnej marki. Z pewnością blogowanie pomaga wykreować pożądany wizerunek na wiele różnych sposobów. Zobacz, jak napisać świetny artykuł na bloga.

Poznaj swoich odbiorców

Zamiast zgadywać, czego potrzebują/chcą Twoi odbiorcy, oprzyj swoje decyzje na danych. Przeprowadź badania branżowe i analizy konkurencji. Istnieje mnóstwo zasobów, z których możesz skorzystać. Jednym z nich jest KeywordTool.io. Korzystając z tego narzędzia, możesz łatwo i szybko sprawdzić najpopularniejsze słowa kluczowe wyszukiwane przez użytkowników. Wystarczy, że wpiszesz konkretne hasło.

Świetny tytuł

Niektórzy twierdzą, że powinieneś być precyzyjny, by nie wprowadzać czytelników w błąd. Podczas gdy inni zalecają bardziej abstrakcyjne podejście. Jeśli jesteś doświadczonym blogerem, możesz zdecydować się na niejednoznaczne tytuły. Jeżeli zaczynasz dopiero swoją przygodę z blogowaniem, pisz raczej konkretny tytuł.

6 wskazówek, jak pisać artykuł na bloga 

Formatowanie posta

Nie ma nic gorszego niż czytanie posta, który jest jednym wielkim akapitem. Dlatego pamiętaj o nagłówkach, np. H1, H2, H3.

Użyj listy punktowanej. Dzięki temu czytelnicy łatwiej przyswoją najważniejsze informacje. Pamiętaj o kilku podstawowych wskazówkach:

 • Przedstaw konkretne korzyści. Pomyśl o podpunktach jak o mini-nagłówkach.
 • Zastosuj interlinię. Wtedy tekst nie będzie się zlewać.
 • Nie pisz akapitów w formie punktów.

Optymalizacja posta pod SEO

Znalezienie słów kluczowych jest niezbędne do optymalizacji posta. Możliwe, że naturalnie je włączać, nie zdając sobie z tego sprawy, po prostu dostarczając cenne treści na dany temat. Istnieje wiele narzędzi i technik wyszukiwania powiązanych słów kluczowych. 

Oprócz tego pamiętaj o:

 • odpowiednim tytule meta,
 • odpowiednim opisie meta,
 • optymalizacji zdjęcia (dodaj słowa kluczowe do nazwy pliku, wypełnij alternatywne pole tekstowe),
 • linkach zwrotnych.

Daj czytelnikom możliwość subskrybowania Twojego bloga. Użyj mediów społecznościowych, by poszerzyć zasięg swoich postów. 

Wezwanie do działania

Pamiętaj, by umieścić w artykule wyraźne wezwanie do działania. Niezależnie od tego, czy chcesz poprosić czytelników o pozostawienie komentarza, udostępnianie posta, obserwowanie w mediach społecznościowych lub zakup, upewnij się, że jasno wyrażasz swoją prośbę. 

6 wskazówek, jak pisać artykuł na bloga 

Intrygująca infografika

Kochamy informacje, zwłaszcza statystyki i liczby. Infografiki nadają się idealnie do kompilacji dużej ilości danych w jednym łatwym do śledzenia formacie. Skutecznie przyciągają uwagę użytkowników. Dzieląc się w ten sposób swoją wiedzą, nie tylko budujesz pozycję eksperta, ale również zwiększasz wiarygodność marki. Profesjonalnie przygotowana infografika jest łatwa do zrozumienia i zapamiętania.

Zobacz, jak ją zrobić krok po kroku:

 • Zidentyfikuj odbiorców swojej infografiki.
 • Zbierz swoje treści i odpowiednie dane.
 • Wybierz szablon i pobierz go do programu PowerPoint.
 • Dostosuj infografikę.
 • Dołącz stopkę do swoich źródeł i logo.
 • Dodaj kod osadzania i przycisk Pinterest.

Teraz pozostaje Ci tylko opublikować i promować swoją infografikę. 

Zobacz więcej podobnych postów