Okulary fotochromowe do biegania
Zdrowie

Okulary fotochromowe do biegania

Trening na świeżym powietrzu niesie szereg korzyści dla zdrowia. Miłośnicy biegania czy jazdy na rowerze często decydują się uprawiać sport bez względu na warunki pogodowe. Z myślą o takich osobach w naszej ofercie pojawiły się okulary ułatwiające wykonywanie każdej aktywności fizycznej, wykonywanej poza murami siłowni lub własnego domu.

Kto nie lubi biegania w pełnym słońcu? Skóra nabiera pięknego kolorytu, w organizmie wytwarza się witamina D. W takich warunkach należy zadbać o właściwą ochronę oczu. Odpowiednim produktem będą okulary fotochromowe, których największą zaletą jest możliwość samoistnego dopasowania się soczewek do zmiennych warunków nasłonecznienia. Popularne fotochromy od dawna użytkowane są nie tylko przez amatorów, lecz również przez profesjonalnych biegaczy. Soczewki świetnie rozpraszają światło, znakomicie sprawdzając się na ośnieżonych terenach czy w pobliżu zbiorników wodnych, gdzie słońce odbija się od tafli, mocno podrażniając wzrok.

Okulary fotochromowe do biegania

Odpowiednio dobrane okulary zapewnią komfort nie tylko podczas uprawiania sportu. Po skończonym treningu oczy są mniej wrażliwe na światło i bardziej wypoczęte. Produkt wyposażony jest w filtr UV 400, zapewniając maksymalną ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UVA i UVB. Modele okularów dostępne w naszym sklepie są giętkie i elastyczne, a ich największą zaletą są soczewki wykonane z trwałych tworzyw sztucznych. Okulary dodatkowo zabezpieczają oczy przed owadami, chronią przed wiatrem, deszczem czy śniegiem, a dzięki gumowym zausznikom znakomicie przylegają do twarzy i nie zsuwają się podczas wykonywania aktywności fizycznej.

 

Zobacz więcej podobnych postów