Miejsca, które warto zobaczyć w Oświęcimiu
Krakowskie

Miejsca, które warto zobaczyć w Oświęcimiu

Mimo, że Oświęcim jest znany głównie w kontekście obozu zagłady, który w nim powstał w czasie II Wojny Światowej, to chętnie przyjeżdżają tam turyści. W mieście odbywa się wiele remontów, przeprowadzane renowacje mają za zadanie unowocześnić jego wygląd. W niniejszym artykule znajdują się miejsca, które warto zobaczyć. Pominięcie Muzeum Auschwitz-Birkenau jest celowe, ponieważ jest to obiekt bardzo dobrze znany.

Miejsca, które warto zobaczyć w Oświęcimiu

Oświęcim – co warto zobaczyć?

Do miasta można dojechać od strony Krakowa lub Katowic – koleją lub autobusem. Odległość między Dworcem Kolejowym, a centrum miasta jest niewielka, można ją pokonać w niecałe 30 minut. Po drodze trudno nie zwrócić uwagi na okazały czerwony budynek z cegły. Jest to siedziba Liceum im. Stanisława Konarskiego. Jest to najbardziej prestiżowa szkoła średnia na terenie Oświęcimia. Jej ukończenie stanowi najlepszy start na rynku pracy. Kolejnym miejscem na mapie Oświęcimia jest Zamek Książąt Piastowskich, który był kilkukrotnie zniszczony. Przed całkowitą rozbiórką obiekt uratował Kajetan Russocki. Zamek następnie zmieniał właścicieli oraz wygląd zewnętrzny, mimo wszystko stanowi jedną z wizytówek miejscowości.

Wycieczka do Oświęcimia

Pobyt w Oświęcimiu można na spokojnie zaplanować na kilka dni. W tym czasie warto rozłożyć sobie w czasie zwiedzanie, by nic po drodze nie umknęło. Na samym Rynku można zobaczyć wiele ciekawych obiektów. Są to choćby Dom Handlowy „Tęcza”, czy Stary Ratusz. Ten ostatni jest równocześnie punktem informacji turystycznej, a wizyta w tym miejscu może pomóc zaoszczędzić dużo czasu. Budynek Kamienicy Ślebarskich również usytuowany jest tuż przy Rynku. Z budowli sakralnych poleca się zwiedzenie Zakładu Salezjańskiego oraz Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Godne uwagi turystów są również tereny położone nad Sołą, zwłaszcza Bulwary, które zostały odnowione. Obecnie prezentują się idealnie, a w ciepłe dni można wybrać się tam na spacer lub przejażdżkę rowerową, albo po prostu odpocząć od zgiełku miasta i zrelaksować się.

Zobacz więcej podobnych postów