Jak się przygotować do skoku spadochronowego?
Biznes

Jak się przygotować do skoku spadochronowego?

Skok spadochronowy jest jednym z niesamowitych doświadczeń, jakie możesz mieć w swoim życiu. Warto przygotować się do tego zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Zwłaszcza wtedy, gdy robisz to po raz pierwszy.  Procedury mogą się różnić w zależności od ośrodka spadochronowego, ale te ogólne wytyczne powinny mieć zastosowanie w większości tego typu obiektów.

Sprawdź pogodę.

Zobacz prognozę pogody. Warunki pogodowe, które mogą wpłynąć na skoki spadochronowe Kraków obejmują wiatr o prędkości powyżej 20 km/h, zachmurzone niebo i temperaturę.

Ubierz się tak, jak zwykle. Na wszelki wypadek zapakuj jeszcze do torby koszulę lub sweter z długim rękawem. Temperatury na ziemi mogą się różnić od temperatur na wysokości skoku. Załóż wygodne ubrania i buty. Jeśli instruktor zaproponuje Ci specjalny kombinezon, zgódź się. 

Jeśli jest wietrznie, skontaktuj się z ośrodkiem i zapytaj, czy skok jest nadal możliwy w danym dniu. Sprawdź, czy istnieje limit wiatru dla skoczków. Instruktor może zaproponować inny termin, by uzyskać lepsze okno pogodowe. Zaoszczędzisz też sobie sporo czasu, dzwoniąc z wyprzedzeniem.

W przypadku wietrznej lub pochmurnej pogody zadzwoń do ośrodka i zapytaj, czy w danych warunkach skok jest możliwy. Najczęściej centrum spadochronowe korzysta z nowoczesnych programów. Są dokładniejsze niż popularne aplikacje pogodowe. Chmury nie zawsze oznaczają, że nie możesz skakać. Czasami front się przetoczy lub warstwa chmur jest wystarczająco wysoko. 

 Jak się przygotować do skoku spadochronowego?

Jedz normalnie i pij wodę.

Wiele osób uważa, że najlepiej nie jeść w dniu skoku. Martwią się, że mogą mieć później problem z żołądkiem. Nie jest to jednak prawda. Lepiej mieć coś na żołądku. Prawdopodobnie nie będziesz odczuwał mdłości, jeśli jesz zgodnie z normalnym harmonogramem. 

Co ważniejsze, pij wodę! Jeśli jesteś nawodniony, istnieje małe ryzyko, że poczujesz się nieswojo w samochodzie lub oszołomiony pod spadochronem. Natomiast w żadnym wypadku nie pij alkoholu. Nie będziesz mógł skoczyć, a w niektórych przypadkach nie otrzymasz zwrotu pieniędzy.  Nie skacz też, jeśli masz kaca. Poważnie, jest to niedobre zarówno dla Ciebie, jak i dla instruktora. Lepiej przesuń skok na inny termin. 

Bądź punktualny.

Pamiętaj, by wcześniej sprawdzić lokalizację centrum spadochronowego. Później nie będziesz błądzić. Na pewno nie chcesz się spóźnić lub dotrzeć zdenerwowany i sfrustrowany. 

Wiele ośrodków poprosi Cię o przybycie godzinę wcześniej. Wtedy będziesz mógł spokojnie przygotować się do skoku i wypełnić wszystkie niezbędne dokumenty. 

Jak się przygotować do skoku spadochronowego?

Zrelaksuj się i słuchaj.

Zaufaj swojemu instruktorowi. Zrobi wszystko, co w jego mocy, byś czuł się bezpiecznie. Omówi z Tobą kilka podstawowych procedur i założy sprzęt.

Oddychaj, zrelaksuj się i słuchaj tego, co mówi. W tym momencie jest dla Ciebie najważniejszą osobą. Możesz na nim polegać. Jeśli coś wydaje Ci się niejasne, zadawaj pytania. Postaraj się zrelaksować. Spokojnie oddychaj, uśmiechnij się  i zaufaj. Skoczkowie lubią rozmawiać o sporcie. Zapytaj ich o swój pierwszy skok i dlaczego uwielbiają spadochroniarstwo. Czasami możesz usłyszeć naprawdę ciekawą historię.

Tandemy.pl - skoki spadochronowe Kraków

Zobacz więcej podobnych postów