Dlaczego warto regularnie odwiedzać dentystę w Krakowie?
Zdrowie

Dlaczego warto regularnie odwiedzać dentystę w Krakowie?

Regularne kontrolowanie stanu swojego uzębienia jest bardzo dobrym nawykiem. Pozwala bowiem zachować zdrowy i ładny uśmiech na długie lata. Do dentysty w Krakowie, czy też przebywając w dowolnym innym mieście, warto chodzić minimum raz na sześć miesięcy. Dzięki temu można uniknąć próchnicy, co oznacza mniejsze ryzyko, że potrzebne będą drogie i bolesne zabiegi w przyszłości.

Warto dbać o swoje zęby

Okazuje się, że wciąż około 20% dorosłych Polaków do stomatologa udaje się raz na kilka lat. Powodem najczęściej jest brak pieniędzy. Rzeczywiście za wiele zabiegów trzeba sporo zapłacić, niekiedy z własnej kieszeni. W ramach ubezpieczenia zdrowotnego niektóre zabiegi są niedostępne, a na inne trzeba bardzo długo czekać. Jednak wielu z nich da się uniknąć dzięki regularnym wizytom u dentysty.

Tak naprawdę standardowy przegląd zębów w gabinecie stomatologicznym wykonywany jest zupełnie za darmo. Potem, mając już informacje na temat stanu swojego uzębienia, można zaplanować ewentualne wydatki i zlikwidować niewielkie ubytki. Nie ma wówczas konieczności wykonywania np. kosztownego leczenia kanałowego. Niestety wiele osób tego nie robi i wizytę u dentysty odkłada w nieskończoność. Kończy się to często bardzo źle – głęboką próchnicą, chorobami przyzębia czy koniecznością wykonania ekstrakcji. Problem ten dotyczy coraz młodszych osób, niekiedy i dzieci.

Regularność to podstawa

Gdy do dentysty pacjent udaje się już z silnym bólem to znak, że próchnica jest poważna, a leczenie będzie raczej kosztowne. Tymczasem wielu kosztów można uniknąć, regularnie chodząc na przeglądy stomatologiczne. Dentysta jest w stanie wykryć w czasie takiej wizyty wiele ubytków w początkowej fazie ich rozwoju, co daje szansę na uniknięcie rozwinięcia się groźnego stanu zapalnego. Im bardziej zęby są uszkodzone, tym większe są koszty ich leczenia.

Systematyczne wizyty u stomatologa pozwalają też uniknąć takich sytuacji, gdy pojawia się silny ból, z którym nie da się normalnie funkcjonować. Zwykle dentysta Kraków podczas regularnych przeglądów wykrywa bowiem wszystkie niepokojące zmiany w początkowym etapie rozwoju i je likwiduje. Nie trzeba się więc martwić o przykre niespodzianki.

Wizyta u dentysty nie taka straszna

W tak dużym mieście jak Kraków nie ma problemów ze znalezieniem odpowiedniego dla siebie dentysty. Osoby, które z natury boją się wizyt u stomatologa, mogą popytać znajomych o rekomendacje w tym zakresie. Nie trzeba się też wstydzić swoich obaw. Czasem wystarczy zwykła rozmowa, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Wiele osób unika wizyt u dentysty ze strachu przed bólem. Przerażają też koszty z tym związane. Jednak regularne wizyty pozwalają na uniknięcie obu tych problemów. Zresztą wyposażenie gabinetów jest coraz lepsze i to niezależnie od ich cennika. Standardem są dzisiaj np. wiertła wysokoobrotowe. Niezbyt drogie jest także samo znieczulenie miejscowe, które pozwala raz na zawsze zapomnieć o bólu. Ponadto sami stomatolodzy wcale nie chcą go zadawać swoim pacjentom – dążą raczej do jego uśmierzania. Traumatyczne zabiegi odeszły dawno w niepamięć.Dlaczego warto regularnie odwiedzać dentystę w Krakowie?

Zobacz więcej podobnych postów