Najlepsze rozrywkowe miejsca w Krakowie
Krakowskie

Najlepsze rozrywkowe miejsca w Krakowie

Kraków jest miastem, które zadowoli każdego, gdyż kryje w sobie wiele możliwości i form spędzania wolnego czasu. To miasto studenckie, stąd wiele atrakcji dedykowanych jest młodym osobom, choć i nie tylko, zarówno dzieci, młodzież i dorośli znajdą coś ciekawego dla siebie.

Rozrywka na świeżym powietrzu

Osoby lubiące spędzać wolny czas na łonie natury, a na dodatek interesują się zwierzętami powinny wybrać się do krakowskiego zoo. W ofercie swej posiada aż 1500 zwierząt z 250 gatunków. Polecanym miejscem w trakcie wizyty w Zoo jest Żyrafiarnia. Bardzo ciekawym wydarzeniem outdoorowym jest Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych, kierowany przede wszystkich do młodych osób. Festiwal odbywa się lipcu, więc będąc w wakacje w Krakowie nie można pominąć tego happeningu, na którym będzie można napawać się widokiem najzdolniejszych polskich aktorów teatralnych. Odbywa się on na Rynku Głównym, Placu Szczepańskim oraz Małym Rynku. Rozrywkowym miejscem jest sam Krakowski Rynek, to miejsce, które tętni życiem i w ciągu dnia i nocą. Spacer po Rynku Głównym z pewnością dostarczy pełno wrażeń i atrakcji, a przy tym najbardziej charakterystycznych punktów zabytkowych, między innymi takimi jak Kościół Mariacki czy Sukiennice.

Najlepsze rozrywkowe miejsca w Krakowie

Relaks pod dachem

Będąc w Krakowie warto wybrać się do Parku Wodnego, to miejsce zadowoli wszystkich, którzy lubią poddać się wodnemu szaleństwu, ponieważ dobra zabawa tam jest gwarantowana, dzięki dostępności tylu licznym atrakcjom. Świetną lekcją historii okaże się pobyt w Historylandzie. To innowacyjny sposób przedstawiania wydarzeń historycznych. Wystawy zostały wykonane na bardzo wysokim poziomie technicznym, ale i naukowym. Warto wybrać się także do Podziemi Rynku, to muzeum, znajdujące się 4 metry pod powierzchnią ziemi. Przedstawia ono historię Krakowa, począwszy od bytności Wiślan aż do dzisiejszych czasów. Fanów lotnictwa kierujemy do odwiedzenia Muzeum Lotnictwa Polskiego, szczególnie we wtorki, gdyż wtedy opłaty za bilet nie są pobierane. Podzwiać można tam przeróżne samoloty, śmigłowce oraz wszelkie okazy, związane z lotnictwem.

 

Zobacz więcej podobnych postów