Interesujące miejsca na zakupy w Krakowie
Krakowskie

Interesujące miejsca na zakupy w Krakowie

Zwolennicy sieciówek zwykle udają się na zakupy do galerii handlowych, ale dużo osób nie lubi tego zgiełku i tłumów, które dostarczają nam tego typu miejsca. Takim osobowościom polecamy punkty mniej oczywiste na mapie Krakowa, ale gwarantują, że kupimy coś niestandardowego. Oto kilka miejsc, które odbiegają nieco od standardowych sklepów, ale zaopatrzą w niekonwencjonalne meble, ubrania oraz inne rzeczy.

Coś dla miłośników sztuki

Galeria LueLue jest świetną propozycją dla osób, chcących wzbogacić swoje wnętrza o niepowtarzalne dzieła sztuki, które znane są z tego, że powstały na płótnie malarskim. Ten kameralny sklep znajduje się przy ulicy Miodowej. Kolejnym miejscem, które wyposaży nas w wyjątkowe rzeczy do mieszkania jest Forum Designu. Zaopatrzone zostało w wiele nietypowych mebli i akcesoriów od zdolnych twórców, a to wszystko dostępne jest przy ulicy Focha. Podobnych rzeczy można szukać w Marka Concept Store przy ulicy Józefa, niby posiada niewielki metraż, a kryje w sobie wiele wyszukanych przedmiotów.

Interesujące miejsca na zakupy w Krakowie

Coś dla fashionistów

Gdy chcemy posiadać coś unikatowego, warto wybrać się na ulicę Starowiślną do sklepu Flaming. Zaliczany jest on do topowych sklepów z odzieżą używaną, gdzie można znaleźć coś niepospolitego zarówno z ubrań jak i dodatków. Podobnych perełek można znaleźć w sklepie Mapaya (ul.Józefa), które posiadają produkty stworzone przez polskich jaki i zagranicznych twórców. Przy tej samej ulicy mieści się PAON nonchalant, w którym zgromadzone jest wiele niesamowitych sukienek i torebek oraz innych, pochodzących od słynnych krajowych projektantów.

Coś dla entuzjastów pchli targów

Szczególnie polecany jest Targ Staroci, zlokalizowany przy Hali Targowej. Dostępne jest niemalże wszystko w stylu vintage – książki, obrazy, porcelana, stare zdjęcia i wiele innych. Osobom, które lubią kupować książki poleca się zajrzeć na plac Świętej Magdaleny na Krakowski Kiermasz Książki. Warto zajrzeć także na Targ na Placu Nowym na Kazimierzu, które oprócz wyjątkowych rzeczy oferuje przy tym znakomite zapiekanki, znane na całym świecie.

Zobacz więcej podobnych postów