Zwiedzanie Krakowa - co warto zobaczyć?
Krakowskie

Zwiedzanie Krakowa - co warto zobaczyć?

Trudno zaprzeczyć, że Kraków jest jednym z najpiękniejszych polskich miast. To uzasadnia fakt, że odwiedza je mnóstwo osób z kraju i zagranicy. Na uwagę zasługują dzieła architektury, dobre jedzenie i światowej klasy zabytki, wielu z nich nie można po prostu pominąć. W Krakowie nie brakuje również bogatego życia kulturalnego i nieporównywalnego do czegokolwiek klimatu. Podczas wycieczki po mieście warto wybrać zabytki z najciekawszą historią.

Kraków jest dla każdego

Zwiedzanie Krakowa powinno rozpocząć się od wycieczki na największy w Europie Rynek Główny. W pierwszej kolejności zwraca się uwagę na bogato zdobione fasady tamtejszych kamienic, mają one niezwykle fascynującą historię. Warto wspomnieć o innych, zlokalizowanych tam zabytkach: Sukiennicach, Kościele Mariackim, Kościele Św. Wojciecha, Bramę Floriańską, czy wieżę ratuszową. Nie można przeoczyć ogromnego Barbakanu, znajdującego się od północnej strony starówki. Będąc już na Rynku Głównym powinno się zejść do podziemi, gdzie oczom turystów ukazuje się multimedialna wystawa nawiązująca do archeologicznych wykopalisk. To aż 11 000 eksponatów ukazujących prawdziwe codzienne życie mieszkańców dawnego Krakowa. Wyjątkowa architektura jest doskonale widoczna, a dzieje się tak dzięki szklanym kładkom i schodkom - wszystko to stanowi pewnego rodzaju powrót do przeszłości.

Zwiedzanie Krakowa - co warto zobaczyć?

Piękno Krakowa

Kolejnym punktem wycieczki powinien być Zamek Królewski na Wawelu, czyli miejsce nazywane skarbcem polskiej historii i kultury. Jest tak choćby ze względu na rolę, jaką pełnił - siedziby królów i książąt polskich i jednocześnie centrum politycznym naszego kraju. Zwiedzający mają możliwość na własne oczy zobaczyć komnaty królewskie, apartamenty, skarbiec koronny i zbrojownię. To właśnie w tym miejscu przechowywany jest miecz koronacyjny królów Polski - Szczerbiec. Równie ogromne wrażenie robi na turystach Sala Senatorska, zdecydowanie największa komnata Zamku Królewskiego. Odbywały się w niej uroczystości państwowe o największej randze, wesela królewskie.

Zobacz więcej podobnych postów