Osiem miejsc na spacer w Krakowie
Krakowskie

Osiem miejsc na spacer w Krakowie

Ludzie z Krakowa mają dużo szczęścia, bo w tym mieście jest tak wiele pięknych miejsc, które można odwiedzić i spokojnie pospacerować. Polecamy każdemu kilka pięknych miejsc na mapie Krakowa, które warto zobaczyć.

Kraków słynie z wielu zielonych parków. Świetnie nadają się zarówno na spacery, jak i na przejażdżki rowerowe. Istnieje wiele opcji do wyboru, jeśli chodzi o lokalizację.

Park Jordana ma powierzchnię ok 21,5 hektara. Ta przestrzeń z drzewami i inną roślinnością jest idealna na spacery samotne, rodzinne i z psem bo to bardzo malownicza części miasta Krakowa.

Planty to najpopularniejszy park w mieście. Jako ważne historycznie miejsce jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Ten 40-hektarowy pas zieleni wokół krakowskiego Starego Miasta, jest idealnym miejscem na relaksujący spacer czy codzienne bieganie.

Zakrzówek to teren krakowskiej dzielnicy Dębniki, gdzie najbardziej znanymi atrakcjami są nieczynny kamieniołom i powstały tam Zalew Zakrzówek. Oprócz tego są tam jeszcze Skałki Twardowskiego, które nazwę wzięły od tego słynnego z legend czarnoksiężniczka.

 Osiem miejsc na spacer w Krakowie

Błonia to ogromna łąka i jeden z największych parków w Europie. Jest idealny na długie spacery, długie przejażdżki rowerowe i wesołe zabawy z psem

Ogród Botaniczny to naturalna przestrzeń, gdzie odwiedzający mogą cieszyć się spokojem i pięknem przyrody.

Zalew Zesławice Są to dwa sztuczne zbiorniki wodne, pośrodku których znajduje się droga z płyty betonowej. Możesz spacerować po niej i podziwiać widoki dookoła. Powstały na Dłubni w latach 50. ubiegłego wieku, kiedy Nowa Huta rozwijała się jako nowe miasto i nie była jeszcze dzielnicą Krakowa. Obecnie zbiorniki służą do awaryjnego zaopatrzenia w wodę.

Trasa do krzyża pod Lipką to przystępna, spacerowa trasa, która prowadzi z Bronowic z ul. Tetmajera do punktu widokowego Krzyż pod Lipka. Panorama jest piękna, a ruch mały bo trasa niepopularna.

Lasek Wolski w zachodnim Krakowie, teren pełniący funkcje rekreacyjne. Zajmuje powierzchnię 419 akrów, a mieści się w nim m. in. krakowskie ZOO oraz największy kopiec w mieście czyli Kopiec Piłsudskiego.

 

Zobacz więcej podobnych postów