Odpowiedni dobór sukienek wieczorowych
Krakowskie

Odpowiedni dobór sukienek wieczorowych

Każda kobieta lubi wyglądać jak milion dolarów, być ozdobą swojego partnera i doskonale prezentować się przy każdej okazji, zwłaszcza podczas wieczornych, oficjalnych wyjść, kreacja na takie okazje musi zachwycać. Nie ma tutaj miejsca na przypadkowe oraz nietrafione wybory, istotny jest krój, kolor, długość, materiał, z jakiego jest uszyta oraz oczywiście rozmiar, musi być właściwie dobrany do sylwetki i proporcji.

Odpowiedni dobór sukienek wieczorowych

Sukienki na wielkie wyjścia – długość i kolor

Przyjęła się zasada, że suknie wieczorowe są długie, jednak nie jest to wyznacznik, którym należy się sugerować, w sklepach funkcjonujących w Krakowie istnieje wiele modeli o innych długościach, które cieszą się równie dużym zainteresowaniem. Najważniejszy jest komfort, dlatego w przypadku gdy do tej pory wybierane były wyłącznie sukienki krótsze, sięgające kolan, poruszanie się w długiej sukni może być dość kłopotliwe, a wygoda jest jednym z najważniejszych czynników. Suknie wieczorowe o długości midi są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ założenie zbyt krótkiej sukienki na uroczyste przyjęcia może być nietaktem, dodatkowo najlepiej zdecydować się na rozkloszowany fason. W Krakowie, w prestiżowych sklepach z odzieżą damską można znaleźć prawdziwe perełki wśród ubrań przeznaczonych na eleganckie, wieczorne wyjścia, zarówno prywatne, jak i służbowe. Czasami w zaproszeniach na daną uroczystość wskazany jest rodzaj stroju, wówczas konieczne staje się odpowiednie dopasowanie do reszty zaproszonych gości i respektowanie zasad osób zapraszających. W kwestii kolorów suknie wieczorowe również pozostawiają duże pole do popisu, w przypadku gości weselnych nietaktem jest wybór białej sukienki, ponieważ ten kolor zwyczajowo jest przeznaczony dla Pani Młodej, mile widziane są natomiast inne kolory, takie jak czerwień, butelkowa zieleń, czy kobalt. Jeżeli natomiast suknię wieczorową zakłada się na inne uroczystości, na przykład bal charytatywny, bal ostatkowy, czy Sylwester, najlepszą opcją są suknie wieczorowe w ciemnych, stonowanych kolorach, koniecznie dopasowanych do charakteru uroczystości.

Jaki fason będzie odpowiedni?

Dokonując wyboru właściwego modelu sukni wieczorowej, każda z Pań powinna dobrać fason, który najlepiej dopasuje się do konkretnej figury i rozmiaru, dla kobiet szczupłych, z małym biustem idealnie nadają się suknie dopasowane, z odkrytymi ramionami i większym dekoltem. W sklepach prowadzonych w Krakowie ekspedientki odbywają przeszkolenia w zakresie profesjonalnego doradztwa, ich zadaniem jest bowiem udzielanie rad zgodnie z prawdą, na przykład dla Pani o pełniejszych kształtach odpowiednim krojem jest ten zachowany w stylu empire. Chodzi tutaj o sukienki odcinane pod biustem, takie rozwiązanie ukryje wszelkie mankamenty figury, w postaci większego brzuszka oraz nieco bardziej wystających boczków. W takiej odsłonie, niemal każda kobieta czuje się pewna siebie i swojego naturalnego piękna, odpowiednio dobrana biżuteria, makijaż i fryzura jest idealnym udoskonaleniem powstałej stylizacji.

Partnerem materiału jest EVITA - suknie wieczorowe Kraków.

Zobacz więcej podobnych postów