Profesjonalnie i kulturalnie – KBF Kraków
Krakowskie

Profesjonalnie i kulturalnie – KBF Kraków

Literatura, film, muzyka, sztuki wizualne, turystyka, inicjatywy lokalne, edukacja i biznes to zakres działania KBF – Krakowskiego Biura Festiwalowego. Gdy w 1995 roku Kraków ogłoszono Europejskim Miastem Kultury roku 2000, instytucja została powołana do życia w ramach programu Kraków 2000 zgodnie z ideą: Myśl – Duchowość – Twórczość. Od tego czasu wiele się zmieniło, a misja i zakres działania nieustannie się poszerza.

Czym jest KBF i jak działa?

Mówią o sobie, że stawiają na różnorodność, dostępność i kulturotwórczość. Jako Krakowskie Biuro Festiwalowe już od 20 lat dbają o wizerunek Krakowa! To miasto jest dla ludzi takich jak my: otwartych, ciekawych świata i realizujących się najlepiej wtedy, gdy ich życie tętni kulturą. Zgodnie z przyjętą strategią KBF organizuje duże krakowskie festiwale i spektakularne widowiska dla wielotysięcznych publiczności, które niosą się szerokim echem w Polsce i Europie. Wielkie wydarzenia artystyczne to jedna, a kameralne spotkania czy niszowe przedsięwzięcia to druga sfera działalności KBF w Krakowie.  

Tutaj z entuzjazmem wspiera się oddolne inicjatywy obywatelskie i wsłuchuje w głos mieszkańców miasta. Tworzenie flagowych krakowskich festiwali nagradzanych w międzynarodowych konkursach to bardzo atrakcyjna oferta kulturalna. Eventy nie tylko stymulują turystykę kulturalną i lokalne biznesy, ale również dają oddech od codzienności i trampolinę do innych światów mieszkańcom Krakowa.

Profesjonalnie i kulturalnie – KBF Kraków

Długofalowo, cyklicznie i profesjonalnie to metoda na kulturalny sukces

Programy obliczone na długofalowe działanie i cykliczne projekty wysoko oceniają zarówno eksperci, jak i publiczność. Poprzez obecność w ośmiu strategicznych obszarach KBF dociera do zróżnicowanej i stale poszerzającej się grupy odbiorców, uczestników i klientów biznesowych. Profesjonaliści skupieni wokół tej kulturalnej organizacji identyfikują się z ideą równego dostępu do dzieł artystów, dążąc do interdyscyplinarnej i włączającej formuły organizowanych wydarzeń. Jednocześnie jako transparentna instytucja publiczna KBF stanowi niezwykle twórcze środowisko pracy dla swojego zespołu działaczy oraz licznych partnerów.

Kulturalna witryna o pluralistycznych ideach

W rzeczywistości realnej i wirtualnej na stronie kbf.krakow.pl wyraźnie widać, że promowane są tutaj wartości pluralizmu i dialogu stojące u podstaw społeczeństwa otwartego i kreatywnego. Działacze przyznają, że wciąż jeszcze uczą się jak reagować na zachodzące obok nich zmiany. Dlatego tak uważnie obserwują otoczenie i środowisko, by nieustannie rewidować kształt i wizję realizacji tego, co ich zdaniem jest do zrobienia w krakowskim środowisku kulturalnym. Najlepszym dowodem niech będzie kalendarium wydarzeń, w którym aż roi się od rozmaitych pozycji.

Na stronie można kupić bilety lub wygenerować wejściówki na krakowskie wydarzenia. Warto zapamiętać ten adres – zarówno wirtualny, jak i realny - Rynek Główny 20 - Pałac Potockich w Krakowie. Tu zawsze dużo się dzieje i można spotkać wielu wspaniałych artystów.

Zobacz więcej podobnych postów