Jak zarabiać w czasach kryzysu?
Biznes

Jak zarabiać w czasach kryzysu?

Pandemia spowodowała niemałe trzęsienie ziemi w branży biznesowej, w całej gospodarce krajowej, jak i światowej. Przez lata będziemy musieli się zmierzyć ze skutkami tego kryzysu ekonomicznego. Wiele firm już dziś przestało istnieć, a pozostałe działają na granicach wytrzymałości. Już można zaobserwować wzrost bezrobocia, co skutkuje tym, że ludzie dwa razy będą się zastanawiać na co wydać własne pieniądze. Nie jest to dobry czas na rozwój biznesu. To czas przebranżowienia się wielu przedsiębiorstw. Jakie zatem biznesy mogą zaistnieć w czasach pandemii? Oto kilka pomysłów biznesów odpornych na kryzys.

Firma sprzątająca lub dezynfekcyjna

Pandemia spowodowała, że wzrosło zapotrzebowanie na usługi dezynfekcji zarówno w domach prywatnych jak i wielu firmach. Nawet jeśli pandemia przejdzie do historii to społeczeństwo nadal będzie zwracać uwagę na czyszczenie i sprzątanie przestrzeni wspólnych. Wiele firm i przedsiębiorstw przeniosło własne biura do domów, co będzie powodować, że będziemy bardziej dbali o czystość domów i mieszkań, do których zapraszamy wielu znajomych czy kontrahentów. Firma sprzątająca z naciskiem na dezynfekcję będzie chodliwym biznesem na następne lata.

Jak zarabiać w czasach kryzysu?

Lokalna firma kurierska

W czasach pandemii znacznie wzrósł popyt na dowóz zakupów nie tylko ze sklepów internetowych, ale i tradycyjnych sklepów z żywnością. Strzałem w dziesiątkę będzie otworzenie lokalnej firmy kurierskiej, która obsługiwać może niezależne, okoliczne sklepy spożywcze, bary czy restauracje. Dużym zainteresowaniem cieszą się usługi odbierania i dostarczania produktów do lokalnych serwisów. Jest to doskonała alternatywa dla dostaw z lokalnych punktów handlowych, gdyż zwykle terminy dostawy sięgają nawet miesiąca. Wynika to z braków personalnych i samochodowych. Jak widać firma kurierska w rejonie miasta lub powiatu okazuje się doskonałym pomysłem na firmę.

Pozostałe pomysły biznesów w kryzysie

Dużą popularnością cieszą się małe sklepy spożywcze, sklep monopolowy, działalność związana z produkcją i sprzedażą żywności, lokalna pizza albo kebab z dostawą, lokalna piekarnia czy mała cukiernia. Pomysły te pokazują, że najlepsze są małe, lokalne firmy odpowiadające na podstawowe potrzeby.

 

 

 

Zobacz więcej podobnych postów