Sposoby na spędzanie czasu w Krakowie
Krakowskie

Sposoby na spędzanie czasu w Krakowie

Wycieczka do Krakowa to jeden z lepszych pomysłów na zagospodarowanie swojego wolnego czasu. Potrzebny jest jednak możliwie najlepszy plan, aby nie tracić ani chwili. W końcu dawna stolica Polski jest bardzo ciekawym miastem, z równie interesującą historią w tle. Co najlepsze, nie wszystkie atrakcje są płatne, nawet za darmo można sprawdzić, co Kraków ma do zaoferowania przybyłym turystom.

Darmowe rozrywki w Krakowie

W zależności od tego, w jaki sposób spędza się wolny czas, w Krakowie można skorzystać z wielu atrakcji. Popularne są na przykład darmowe koncerty w klubie Awaria, a także piesz wycieczki po mieście w towarzystwie profesjonalnego przewodnika. Ponadto wiele muzeów otwiera swoje drzwi za darmo dla osób spragnionych podziwiania interesujących dzieł sztuki. Na pierwszy plan wysuwa się zdecydowanie Muzeum Bursztynu, już sama nazwa wskazuje, co można w tym miejscu zobaczyć. Darmowy wstęp obowiązuje każdego dnia, bez wyjątku. W środku można zobaczyć mnóstwo wykonanej z bursztynu biżuterii, przedmioty codziennego użytku, a także rzeźby i inne dzieła sztuki. Chcąc poznać najpierw dokładniejszą historię tego miejsca, warto odwiedzić stronę internetową.

Sposoby na spędzanie czasu w Krakowie

Oszczędne zwiedzanie Krakowa

Bez konieczności wydawania nawet złotówki można zobaczyć Katedrę Wawelską, wyjątkami są Dzwon Zygmunta i groby królewskie. Podobnie jak Muzuem Bursztynu, ta atrakcja dostępna jest do zwiedzana codziennie. Warto się tam udać, ponieważ to duża część historii Polski, miejsce koronacji wielu władców naszego kraju. Trzeba wiedzieć, że gotycka katedra przeszła wiele przemian oraz ulegała wielu przebudowom. To właśnie dzięki temu na niewielkiej przestrzeni znalazło się bogactwo różnych stylów architektonicznych. Ciekawą rozrywką na ulicach miasta jest Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych "Ulica". Parada przechodzi przez Rynek Główny, Plac Szczepański, Mały Rynek i Stare Miasto. Podczas wydarzenia można zobaczyć spektakle, pokazy filmowe i spotkania z gwiazdami. Odbywa się to w lipcu, czyli w środku wakacji.

Zobacz więcej podobnych postów