Aplikacja o zanieczyszczeniu powietrza smogiem
Krakowskie

Aplikacja o zanieczyszczeniu powietrza smogiem

Świadomość osób na temat zanieczyszczenia powietrza i niekorzystnym wpływie smogu na nasze życie ciągle wzrasta. W dzisiejszych czasach jest to dość poważny problem, dlatego wiele osób chce mieć kontrole nad tym jak w danym dniu kształtuje się jakość powietrza w ich okolicy. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się wówczas aplikacja mobilna na telefon komórkowy, która monitoruje smog w naszym mieście.

Niebezpieczny smog

Smog to poważny problem w Krakowie i wielu innych miejscach w Polsce. W jego skład wchodzą różne niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego związki chemiczne. Wdychając zanieczyszczenia niszczymy swoje zdrowie i znacznie osłabiamy organizm. Nie bez powodu smog nazywany jest cichym zabójcom. Szczególnie podczas sezonu grzewczego wiele osób zastanawia się, w jaki sposób się przed nim uchronić, ponieważ jest to czas, w którym niemal każdego dnia media informują nas o zanieczyszczeniu powietrza w Polsce. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się możliwość skorzystania z aplikacji monitorującej poziom smogu. Wiele osób ma świadomość, że naprawdę warto zabezpieczać się przed nadmierną ekspozycją na wysokie stężenie szkodliwych substancji w powietrzu. Dla osób zainteresowanych, jakością powietrza na rynku obecna jest bardzo duża liczba tak zwanych aplikacji smogowych. Dzięki nim codziennie możemy sprawdzać stężenie szkodliwych substancji w powietrzu. Jedną z takich aplikacji jest aplikacja mobilna o nazwie Airly.

Aplikacja kontrolująca smog

Dzięki aplikacji kontrolującej poziom smogu będziemy mogli odpowiedzieć sobie na pytanie czy dany dzień jest tym właściwym na aktywność fizyczna na zewnątrz. Pobranie tej aplikacji ułatwi nam codzienną ocenę stanu poziomu zanieczyszczenia powietrza. Aplikacja od firmy Airly jest bardzo prosta, wręcz intuicyjna w obsłudze, a dzięki niej uzyskujemy przejrzystą informacje czy w danym dniu smog jest na tyle niebezpieczny, że lepiej darować sobie spacer. Aplikację tę możemy pobrać na telefony działające na systemie operacyjny android oraz dla urządzeń mobilnych działających na systemie operacyjny Apple, (czyli iPhone, iPad, iPod). Aplikacje ta dostępna jest w zależności od rodzaju systemu operacyjnego w sklepie Google Play bądź w App Store. Smog jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia, dlatego aplikacja ta powinna zostać ściągnięta przez wszystkich tych, którym zależy na uzyskiwaniu sprawdzonych informacji na temat zanieczyszczenia powietrza. Bardzo wielu użytkowników pozytywnie ocenia działanie tej aplikacji, a co ważne jest ona całkowicie darmowa i bardzo prosta w obsłudze.

Reasumując można, więc śmiało stwierdzić, że smog aplikacja to narzędzie, które w znaczący sposób ułatwia monitoring powietrza w interesującej nas okolicy. Możemy z niej korzystać w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Oprócz poziomu zanieczyszczenia powietrza jesteśmy w stanie również sprawdzić temperaturę, wilgotność oraz ciśnienie w danym dniu. Smartfony zawsze mamy pod ręką, więc w każdej chwili możemy uzyskać interesujące nas informacje, o jakości powietrza w okolicy.

Aplikacja o zanieczyszczeniu powietrza smogiem

Zobacz więcej podobnych postów