Sklep Medicus - profesjonalizm i komfort dla osób z niepełnosprawnościami
Zdrowie

Sklep Medicus - profesjonalizm i komfort dla osób z niepełnosprawnościami

Profesjonalne sklepy medyczne powinny być doskonale zaopatrzone i oferować produkty najwyższej jakości, koniecznie z niezbędnymi certyfikatami bezpieczeństwa. Jeżeli środowisko lekarskie rekomenduje zakup danego sprzętu – jest to najlepszy dowód na to, iż jest to najlepszy dowód. Wybierając się po artykuły tego rodzaju należy zwracać uwagę na podstawowe aspekty. Osoby, które będą z nich korzystać muszą mieć zapewniony pełen komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Sklep Medicus - profesjonalizm i komfort dla osób z niepełnosprawnościami

Sklep Medicus – co znajduje się w ofercie?

Jednym ze sklepów doskonale zaopatrzonych w produkty medyczne jest sklepmedicus.pl, z główną siedzibą w Warszawie. Misją przedsiębiorstwa jest sprostanie oczekiwaniom osób niepełnosprawnych i zdających się na pomoc drugiej osoby. Jest to o wiele łatwiejsze dzięki posiadaniu właściwego sprzętu. W asortymencie sklepu znajdują się między innymi wózki inwalidzkie, dostosowane do zróżnicowanych potrzeb i stopnia niepełnosprawności. Dbają o to najbardziej znani producenci przyrządów rehabilitacyjnych. Sklepmedicus.pl zaopatruje nie tylko osoby prywatne, ale również ośrodki rehabilitacyjne i szpitale, co świadczy zdecydowanie o tym, że jest to firma godna zaufania. W skład oferty wchodzą ponadto maty o odpowiednim wyprofilowaniu, rotory w różnych rozmiarach i piłki przeznaczone do ćwiczeń z osobami niepełnosprawnymi. Poza atestami, producenci zwracają uwagę na wysoką jakość materiałów, z których wykonane są poszczególne urządzenia. Spełnią wszystkie kryteria i będą odpowiedzią na wszystkie potrzeby. Na uwagę zasługuje ponadto fakt, że sklepmedicus.pl ma w swojej bogatej ofercie również produkty zapewniające lepszą ochronę przed zachorowaniem na COVID-19, a w przypadku zakażenia pomagają zwalczyć wirusa. Należą do nich koncentratory tlenu, filtry powietrza do maseczek, płyny do dezynfekcji rąk oraz pulsoksymetry. Dzięki temu zachowanie higieny jest o wiele łatwiejsze, ogranicza się tym samym transmisję wirusa, zwiększa poziom bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo i komfort dla osób niepełnosprawnych

Każdy, kto opiekuje się osobą niepełnosprawną, zdaje sobie sprawę jak duże ma ona problemy z samodzielnym poruszaniem się i wykonywaniem podstawowych czynności. Przykładem jest kąpiel, prysznic, czy wypróżnianie się. Pomocne okazują się przedmioty takiej jak krzesło prysznicowe, regulowana ławka do wanny, miska do mycia głowy. Poza tym sklepmedicus.pl ma w ofercie także profesjonalne nakładki toaletowe lub specjalne fotele. W ten sposób odciąża się nie tylko opiekunów, ale sam chory czuje się bardziej samodzielny, polepsza się więc jego samopoczucie psychiczne. Generalnie podwyższanie jakości życia ludzi z niepełnosprawnościami jest trudnym zadaniem, zwłaszcza, gdy chory jest skazany wyłącznie na leżenie. Ulgę w bólu i choć namiastkę wygody mogą zapewnić wówczas specjalistyczne materace antyodleżynowe, zmiennociśnieniowe. Konstrukcja rurowa jest bardzo stabilna i posiada wszystkie atesty medyczne oraz pompy umożliwiające regulację ciśnienia. Najlepiej dopasować je do wagi osoby niepełnosprawnej.

Zobacz więcej podobnych postów