Jak zaplanować wycieczkę po Krakowie?
Krakowskie

Jak zaplanować wycieczkę po Krakowie?

Kraków – urokliwe miasto położone w Małopolsce, które przyciąga turystów z całego świata. Planując wycieczkę do tego miejsca, warto sporządzić konkretny harmonogram. Moc atrakcji, które są dostępne w Krakowie potrafią zagospodarować zawsze więcej czasu, niż się go posiada. Oto miejsca, które musi odwiedzić każdy, kto przyjeżdża do stolicy Małopolski.

Jak zaplanować wycieczkę po Krakowie?

Obowiązkowe miejsce do zwiedzenia w Krakowie

Pobyt w Krakowie bez udania się na Rynek Główny jest pozbawiony sensu. To tutaj zjeżdża się mnóstwo osób z całego świata, dlatego zawsze spotkamy się z tłumem turystów. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ każdego przyciąga niepowtarzalny urok tego miejsca o każdej porze dnia i nocy. Rynek Główny jest najczęściej punktem zbiórek poszczególnych wycieczek, to stąd większość rozpoczyna zwiedzanie Krakowa. Na pierwszym planie mamy oczywiście Bazylikę Mariacką – bardzo charakterystyczna atrakcja w mieście. W środku można podziwiać ołtarz Wita Stwosza, piękne witraże i koniecznie wysłuchać hejnału granego z Wieży Mariackiej. Swoje kroki warto skierować w stronę Sukiennic, zwłaszcza jeśli chcemy przywieźć swoim bliskim piękne pamiątki. Zapewne trudno będzie zdecydować się na konkretne, ale nikt nie powiedział, że będzie łatwo.

Co jeszcze można zobaczyć w Krakowie?

Kolejnym punktem wycieczki powinien być wyjątkowy park, czyli Planty Królewskie. Chcąc zobaczyć najbardziej modne i jednocześnie klimatyczne miejsca, nie można pominąć dzielnicy Kazimierz. Spacerując nią dostrzega się pozostałości po dawnej obecności Żydów. Wskazują na to urządzone w szczególny sposób kawiarnie i restauracje. Na uwagę zasługują również piękne i kolorowe muralne zapierające dech w piersiach. Jednym z zabytków, z których słynie Kraków jest oczywiście Zamek Królewski na Wawelu, jego rangę podkreślają wydarzenia historyczne z tą właśnie budowlą w tle. Na deser zostawmy zabytek, który znalazł się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, czyli… Kopalnię Soli w Wieliczce! Wyjątkowe żyrandole z kryształów solnych, płaskorzeźby i posadzki wykonane z brył soli – to wszystko robi ogromne wrażenie.

Zobacz więcej podobnych postów