Co daje dzieciom kontakt z językiem angielskim?
Krakowskie

Co daje dzieciom kontakt z językiem angielskim?

Często słyszy się, że im wcześniej dziecko zacznie mieć kontakt z językiem angielskim, tym lepiej dla niego, gdyż łatwiej i z większą naturalnością go przyswoi. Wynika to z tego, że małe dzieci będące w fazie nabywania języka przyswajają język obcy w identyczny sposób jak swój ojczysty przez co ich akcent w żaden sposób nie odstaje od brytyjskich czy amerykańskich małolatów. Dlaczego zatem warto zapisać swoje dziecko na lekcje języka angielskiego?

Większe perspektywy na przyszłość

Możliwość nawiązania rozmowy z osobami w innym języku sprawia, że można dużo bardziej pogłębić nawiązane relacje i lepiej się zrozumieć. Dziecko biegle mówiące po angielsku może czerpać przywileje z przyjaźni międzykulturowych, ma dużo szerszą perspektywę na rynku pracy oraz niezmierzone możliwości podróżnicze, dzięki którym może odkrywać świat. Język angielski jest bardzo uniwersalnym językiem, którym posługuje się niemal połowa globu ziemskiego. Nauka języka obcego znacznie zwiększa możliwości nawiązywania relacji i otwiera drzwi do wielu różnych korzyści, jakie wynikają z dwujęzyczności. Dzieci mające kontakt z językami obcymi są bardziej empatyczne społecznie, co wynika z przebywania w środowiskach wielokulturowych. Są w stanie zrozumieć i zobaczyć pewne kwestie z drugiej perspektywy.

Praca mózgu na lepszym poziomie

Osoby posługujące się dwoma języka są wielozadaniowe i znacznie lepiej się koncentrują w porównaniu do osób jednojęzycznych. Badania mózgu pokazują, że osoby te posiadają więcej istoty szarej w obszarach mózgu odpowiedzialnych za funkcje wykonawcze. Ciągłe kontrolowanie odpowiedniego języka i sposób wypowiadania się tworzy niejako gimnastykę umysłu, co jest świetnym ćwiczeniem na koncentrację. Zaskakujące jest to, że już w wieku niemowlęcym można zauważyć te różnice. Dziecko, mające kontakt z wieloma językami posiada inne wzorce poznawcze w porównaniu do osób przebywających w środowisku jednojęzycznym. Dlatego też badacze twierdzą, że im wcześniej ten kontakt następuje, tym lepiej.

Co daje dzieciom kontakt z językiem angielskim?

Znajomość języków a wyniki w nauce – angielski dla dzieci kraków

Badania pokazują, że dzieci mówiące w dwóch bądź więcej językach osiągają lepsze wyniki w nauce szkolnej, co potwierdzają testy. Jeśli w szkole nie ma zbyt wielu godzin języka warto zapewnić dziecku dodatkowe zajęcia np. wpisując w wyszukiwarkę: angielski dla dzieci kraków. Dzięki temu można wyszukać szkoły językowe w okolicy i poczytać opinie na ich temat. Warto też podpytać znajomych i innych rodziców na temat szkoły, którą by polecili.

Kiedyś sądzono, że nauka drugiego języka może działać niekorzystnie na dziecko i jego rozwój. Dziś udowodniono, że to nieprawda, a wręcz przeciwnie widać, że dzieci uczące się języka obcego mają lepsze wyniki w nauce w swoim języku ojczystym w porównaniu do dzieci jednojęzycznych. Ponadto badacze dowiedli, że dzieci dwujęzyczne znacznie wcześniej zaczynają czytać oraz są w stanie bez problemów wyłapać zdania niepoprawne gramatycznie, z czym dzieci jednojęzyczne często mają problem.

 

Zobacz więcej podobnych postów