Oświetlenie domu
Krakowskie

Oświetlenie domu

Oświetlenie pełni podstawową funkcje w każdym domu. W obecnych czasach wiele osób ceni nie tylko poprawnie wykonaną i sprawnie działającą instalacje oświetleniową, ale również zwraca uwagę na jej efektowny wygląd. Pomysłów na ciekawe aranżacje oświetlenia jest naprawdę bardzo wiele, a w Krakowie możemy znaleźć wielu fachowców, którzy doskonale nam w tym pomogą.

Światła wewnętrzne w domu

Oświetlenie w domu możemy podzielić na trzy podstawowe kategorie będą to światła: główne, miejscowe i dekoracyjne.

Oświetlenie główne ma za zadnie równomiernie rozprowadzić światło na całe wnętrze. Jest to tak zwane zastępcze światło dzienne. W tym rodzaju oświetlenia wykorzystywane są głównie żyrandole, zyskujące na popularności plafony oraz wszelkiego rodzaju wiszące lamy i światła, które są wpuszczane w sufit. Oświetlenie miejscowe to natomiast uzupełnienie światła głównego. Pełni ono funkcje dodatkowego oświetlenia wszystkich strategicznych miejsc w pomieszczeniu. Jest to tak zwane oświetlenie kierunkowe. Przykładem tego rodzaju oświetlenia jest między innymi lampka skierowana na biurko, na którym uczymy się bądź pracujemy. Do oświetlenia kierunkowego możemy wykorzystać wszelkiego rodzaju lamy zarówno te stojące, stołowe czy podłogowe. W krakowskich sklepach jest ogromny wybór tego rodzaju produktów. Natomiast, jeśli zależy nam na wyeksponowaniu i podkreśleniu oryginalnego charakteru pomieszczenia to warto zdecydować się na oświetlenie dekoracyjne. Jest ono idealne do podświetlenia obrazów czy wnęk. Do tego rodzaju oświetlenia zaliczamy miedzy innymi halogenowe reflektory, neonowe światełka czy też kolorowe lamy.

Oświetlenie domu z zewnątrz

                Aby nasz dom był wyjątkowy i wyróżniał się na tle innych warto również pomyśleć o zewnętrznym oświetleniu. Jest to miedzy innymi oświetlenie: ścieżek i podjazdów prowadzących do domu, garażu czy też wejścia. Niektóre osoby decydują się również na umieszczenie świateł w podbitce dachu, co daje naprawdę niesamowity efekt. Warto, więc pomyśleć o tym żeby nasz dom pięknie prezentował się również z zewnątrz.

Oświetlenie domu

Zobacz więcej podobnych postów