4 najlepsze oprogramowania do modelowania 3D
Biznes

4 najlepsze oprogramowania do modelowania 3D

Co prawda nawet najlepsze oprogramowanie do modelowania 3D nie sprawi, że staniesz się wybitnym artystą. Nadal musisz doskonalić swoje umiejętności. Jednak dobry program ułatwi tworzenie niesamowitych dzieł sztuki i animacji. Szukając odpowiedniego narzędzia, zwróć uwagę na swój styl, poziom umiejętności i budżet. Bez względu na to, czy jesteś artystą 2D, który chce poprawić umiejętności, czy doświadczonym profesjonalistą 3D, który chce ulepszyć istniejące narzędzia, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Maya

Oferuje niezrównaną gamę narzędzi i funkcji. Ta niezwykle rozszerzalna aplikacja nie jest jednak skierowana do osób o słabych nerwach. Jej zestaw narzędzi jest niezwykle złożony. Trzeba więc poświęcić sporo czasu na naukę. Jeżeli jednak chcesz znaleźć pracę w branży animacji lub efektów wizualnych, warto przyswoić obsługę tego programu.

Maya jest świetna w modelowaniu, teksturowaniu, oświetleniu i renderowaniu. Oferuje bogaty zestaw funkcji obejmujący cząstki, włosy, fizykę ciał stałych, tkaniny, symulacje płynów i animacje postaci. Istnieje ryzyko, że nigdy nie skorzystasz z niektórych funkcji. Dlatego zastanów się, czy rzeczywiście pasuje do Twoich konkretnych potrzeb.

4 najlepsze oprogramowania do modelowania 3D

Cinema 4D R20

To świetne narzędzie do modelowania 3D zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów. Od lat cieszy się dużym uznaniem w świecie animacji, wizualizacji i ilustracji.

Cinema 4D jest profesjonalnym, złożonym oprogramowaniem. Wyróżnia się najprostszą krzywą uczenia się. Oferuje ogromną bibliotekę online samouczków i poradników. Dzięki temu łatwiej przyswoisz niezbędne informacje.

Proponuje świetny zestaw narzędzi do modelowania parametrycznego. W najnowszej wersji wprowadzono również modelowanie wolumetryczne. Sprawdzi się idealnie, jeśli nie masz czasu i umiejętności, by tworzyć gładkie bryły.

ZBrush 2019

To wiodące na rynku oprogramowanie do rzeźbienia i modelowania. Jest trudny do nauczenia, dlatego warto zapisać się na warsztaty graficzne. Najlepiej nadaje się do tworzenia form organicznych.

Działa w niestandardowy sposób, z przepływem pracy i interfejsem użytkownika. Dlatego warto używać go codziennie, by doskonalić swoje umiejętności. Co ciekawe, możesz go stosować nie tylko do rzeźbienia i modelowania, ale również mapowania UV i malowania tekstur. Doświadczonym artystom pozwala na tworzenie całych postaci, z ubraniami i rekwizytami, gotowymi do renderowania. ZBrush jest też popularnie stosowany wśród specjalistów, którzy chcą drukować zabawki i figurki w 3D.

4 najlepsze oprogramowania do modelowania 3D

3ds Max

Oferuje ciekawy i przydatny zestaw funkcji do modelowania i efektów wizualnych. Jest łatwiejszy w obsłudze niż Maya. Można go wykorzystać przy produkcji seriali telewizyjnych i filmów fabularnych oraz do wizualizacji architektury i produktów.

Pozwala tworzyć rewelacyjne postacie i animacje. Wykorzystuje zarówno bezpośrednią manipulację, jak i techniki modelowania proceduralnego. Proponuje ogromną bibliotekę różnych modyfikatorów. Oferuje profesjonalny zestaw narzędzi. Łatwiej je przyswoisz, zapisując się na warsztaty.

Zobacz więcej podobnych postów