Kulki gejszy najczęściej kojarzą się z gadżetem urozmaicającym życie erotyczne. Wynalazł je w XX wieku Arnold Kegel. Był on amerykańskim ginekologiem. Jego wynalazek miał pomóc kobietom po porodzie pozbyć się problemu z niewydolnością pęcherza moczowego. Dodatkowo kulki świetnie sprawdzą się by ułatwiają poród i pomagają w powrocie do formy już po urodzeniu dziecka. Zatem kulki gejszy polecane są przez ginekologów i urologów, by ułatwić kobietom dbanie o mięśnie macicy.
Do czego służą kulki gejszy?
Kulki gejszy, czyli inaczej kulki dopochwowe, przeznaczone są do ćwiczenie mięśni dna macicy, tak zwanych mięśni Kegla. Wykonane są z dwóch, niewielkich kul o średnicy 3,5-4 cm, połączonych sznureczkiem. W ich wnętrzu znajdują się ciężarki. Podczas chodzenia emitują one drgania, co w efekcie powoduje zaciskanie się mięśni gładkich pochwy. Dzięki takim ćwiczeniom, mięśnie Kegla stają się bardziej elastyczne.
Natomiast kulki gejszy bez dodatkowego obciążenia nie spełniają już funkcji leczniczych i służą jedynie do potęgowania doznań erotycznych.
Kiedy i dla kogo przeznaczone są kulki gejszy
Kulki gejszy są świetną metodą ćwiczeń mięśni Kegla dla każdej kobiety, która chce zadbać o swoje zdrowie intymne. Warto pamiętać, że zadbanie o te partie potęguje doznania w czasie seksu i daje niezapomniane doznania również panom. Szczególnie zaleca się je kobietom, które przygotowują się do porodu, jak również tym, które po urodzeniu dziecka pragną wrócić do odpowiedniej formy. W miarę starzenie się organizmu, kulki gejszy zaleca się paniom, które chcą uporać się z przykrym nietrzymaniem moczu.
Jak aplikować kulki gejszy ?
Przed użyciem kulek waginalnych pamiętajmy, że ważną kwestią jest oczywiście higiena. Zatem najlepiej wziąć szybki prysznic. Sama aplikacja jest bardzo prosta. Przypomina użycie tamponu. Przy aplikacji pomocny będzie lubrykant czy żel nawilżający.
Jak długo ćwiczyć mięśnie Kegla i jak to powinno wyglądać?
Kulki gejszy używamy w ciągu dnia podczas codziennych obowiązków. Ćwiczenia są skuteczne tylko wtedy, gdy znajdujemy się w ruchu. Zatem możemy je aplikować wychodzą na spacer, na zakupy, czy podczas innych aktywności fizycznych. Kulki gejszy nie wpływają w żaden sposób na nasz ruch, czy chód, więc bez obawy możemy ich używać w miejscach publicznych. Nie powodują też bólu czy dyskomfortu. Czas ćwiczeń zależy indywidualnie od kobiety. Na początku możemy zacząć od kilku minut. Z czasem, gdy się przyzwyczaimy, wydłużmy sobie ten czas. Warto jednak pamiętać by nie przekraczać 3 godzin dziennie. Dla najlepszego efektu, ćwiczenia powinny być wykonywane każdego dnia. Regularność stosowania da efekty już po kilku tygodniach.
Czy kulki gejszy są bezpieczne?
Warto wspomnieć, że kulki gejszy nie stosujemy w ciąży.
Wybierając odpowiedni dla nas produkt zwróćmy uwagę na wielkość kulek. Choć może się wydawać, że na początek właściwym wyborem są mniejsze rozmiaru, jest zupełnie odwrotnie. Z czasem, gdy nasze mięśnie Kegla będą lepiej wyćwiczone, możemy myśleć o zakupie mniejszego rozmiaru. Kolejną ważną kwestią, jest waga. Zacznij od lekkich kulek gejszy, z nabraniem wprawy, wybieraj te cięższe.
Kulki gejszy są produktem medycznym. Zatem to sprawdzony gadżet, wykonany z odpowiednich materiałów. Dodatkowo tworzywo nadaje się do dezynfekcji co pozwoli nam w utrzymaniu higieny i nie podpuścić do rozwoju bakterii.
Przed zakupem sprawdź kulki gejszy pod kątem ich budowy oraz wielkości.